herb Control Process Luxtorpeda
GRYF Borzęcin   Control Process Luxtorpeda

2017-12-11, 19:35

Czas spotkania: 30 min.

Mecz z ostatnią drużyną w tabeli miał być łatwą przeprawą, okazał się przykrym doświadczeniem. Borzęcin tym razem dysponował okrojoną kadrą z jednym zmiennikiem, co w końcowej fazie przełożyło się na wynik. Początek pojedynku nie zapowiadał złego scenariusza, a Paweł Knap wykończył akcję dając prowadzenie. Kolejnych okazji nie udało się już zamienić na bramkę, a pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 1:0. Co podziało się w drugiej części ? Przeciwnicy ruszyli do ataku i zaczęli zdobywać gole z taką łatwością, że trudno wytłumaczyć błędy w obronie. GRYF stracił prowadzenie, lesz szybko odpowiedział Robert Płachno. Minęło kilka minut i "czerwona latarnia" znów objęła prowadzenie 2:3. Po wznowieniu na strzał z połowy boiska zdecydował się Dawid Mularz, a piłka zatrzepotała w siatce. Piękny gol nie podciął skrzydeł oponentowi. Kolejne akcje bramkowe dały po raz trzeci prowadzenie Luxtorpedzie. Chwilę później znów był remis 4:4, tym razem za sprawą Dawida Curyło. Pozostała minuta do zakończenia meczu, a Borzęcin zwietrzył szansę wyszarpania trzech punktów. Niestety odbitą po strzale piłkę przejęli rywale i wyprowadzili skuteczną akcję. Luxtorpeda przechyliła szalę zwycięstwa zdobywając gola na 2 sekundy przed końcem meczu ! Zamiast wcześniej ustawić wynik i grać rozsądnie pozwoliliśmy na otwarty mecz w drugiej połowie, co okazało się brzemienne w skutkach. Zwycięstwo dawało kontakt z pierwszą trójką, a przegrana zacieśnia środek tabeli. Trzeba wystrzegać się takich "wpadek", bo za tydzień ostatni mecz pierwszej rundy TLF. Tym razem znów potyczka z ostatnią drużyną w tabeli, którą jest aktualnie Biała Gwiazda.