herb Control Process Luxtorpeda
GRYF Borzęcin   Control Process Luxtorpeda

2017-03-06, 19:30

Ostatnia kolejka sezonu skojarzyła dwie drużyny walczące o bezpieczną pozycję nr 7 w tabeli dającą pewne utrzymanie na najwyższym szczeblu futsalowych rozgrywek w Tarnowie, bez konieczności rozgrywania meczy barażowych. Borzęcin potrzebował zwycięstwa, przeciwnikom wystarczał remis. Determinacja w szeregach przyjezdnych odczuwalna była od samego początku i rozpoczęli bardzo ofensywnie. Duet Curyło-Płachno w szybkim tempie zaaplikował rywalom aż trzy gole. Mocno zaskoczeni przeciwnicy ruszyli do odrabiania strat i podnieśli wynik na 3:2. Z pozoru ułożony mecz zapowiadał się na wyrównany. Borzęcin budował jednak przewagę w ofensywie i po raz pierwszy w kończącym się sezonie był zabójczo skuteczny. Dawid Curyło dokładał kolejne gole rozgrywając swój najlepszy mecz, a koledzy nie pozostali bierni. Za sprawą Dawida Zydronia i Krysiana Białka wynik meczu robił się okazały. Sporo pracy miał też między słupkami Bartłomiej Obłąk wespół z defensywą rozgrywał dobre zawody. Zwycięstwo nie podlegało już dyskusji, a wynik na 8:3 w końcówce ustalił Bartłomiej Kieroński. Chęć gry w kolejnym sezonie na futsalowych parkietach w Tarnowie udokumentowana została pokaźnym wynikiem. Borzęcin zasłużenie zapewnił sobie utrzymanie w Ekstraklasie TLF zajmując bezpieczną 7 pozycję w tabeli na zakończenie sezonu.

3. Robert Płachno bramka bramka
4. Krystian Białek bramka