herb Westovia Okna Pawłowski
GRYF Borzęcin   Westovia Okna Pawłowski

2017-02-27, 20:40

Jedno ze słabszych spotkań ligowych rozegrali futsalowcy z Borzęcina. Zwycięstwo miało znacząco poprawić sytuację w tabeli względem pewnego utrzymania w Ekstraklasie TLF. Niestety pomimo licznej kadry większość zawodników grała z urazami i zmęczeniem po sobotnim turnieju w Brzesku. To "zmęczenie materiału" widać było w potyczce z Westovią, która walczy o trzecie miejsce na podium. Piękna bramka Dawida Szczerby nie zapowiadała jeszcze zdecydowanej porażki. Gryf próbował wyrównać stan rywalizacji, lecz akcje ofensywne były czytelne. Na domiar złego Borzęcin zdobywał koleje gole, ale samobójcze. Najpierw piłka odbiła się od Krystiatna Białka myląc zupełnie bramkarza, a po zmianie stron na 0:3 "podwyższył" Dawid Zydroń przecinając lot piłki klatką piersiową skierował ją między słupki Bartłomieja Obłąka. Na twarzy cisnął się uśmiech, z niedowierzania. Rywal rozgrywał bardzo dobry mecz i zdobywał kolejne gole. Na pocieszenie trafienie Pawła Knapa ustaliło wynik konfrontacji. Rozstrzygnięcia przedostatniej kolejki kończącego się sezonu stawiają Borzęcin w jasnej sytuacji. Tylko zwycięstwo w ostatniej rundzie z Luxtorpeda Control Process pozwoli wyprzedzić rywala w tabeli i zająć bezpieczne 7 miejsce dające pewne utrzymanie bez konieczności rozgrywania meczy barażowych.

6. Dawid Mularz
7. Paweł Knap bramka