herb GRYF Borzęcin
AFT MPEC   GRYF Borzęcin

2017-02-06, 19:30

Czas spotkania: 30 min.

Mecz sąsiadów z tabeli zapowiadał zacięty pojedynek i tak też było od pierwszego gwizdka. AFT MPEC aspirujący przed sezonem do walki o podium niespodziewanie okupuje dolne rejony tabeli, podobnie jak Borzęcin. Rywale chcąc odskoczyć od strefy barażowej zaprosili do kadry meczowej nowe twarze. Gryf wykorzystał pierwszą część pojedynku i zaskoczył przeciwnika golem Dawida Curyło. Prowadzenie wydawało się pod kontrolą, lecz strata bramki na 1:1 zdezorientowała zespół. Na sekundy przed zakończeniem pierwszej odsłony Akademia objęła prowadzenie pokazując sportową złość. Mecz kolokwialnie mówiąc nieco się "wyłożył", a kolejne minuty po zmianie stron nie napawały optymizmem. Szybko popełnione pięć przewinień (z czego trzy po odłożonym faulu i ręce w polu karnym przeciwnika) dały oponentowi przedłużony rzut karny, który świetnie obronił Bartłomiej Obłąk. Gra nieco się zaostrzyła, a przecież przyjezdni nie mogli już faulować. Kolejny rzut karny tym razem przestrzelił Kamil Szumlański. Gryf uwierzył w szansę zmiany wyniku, a Dawid Zydroń potężnym strzałem obił poprzeczkę Rafała Piszczka. Została ostatnia minuta, a po zagraniu ręką wspomnianego Zydronia rywale po raz kolejny wykonywali przedłużony rzut karny. Do piłki podszedł Marcin Tubek, którego uderzenie zatrzymał Bartłomiej Obłąk. Trzy rzuty karne zmarnowane ! Borzęcin ruszył do ofensywy w ostatnich sekundach. Podjęto jednak decyzję o nie wycofywaniu bramkarza. Na 2 sekundy przed końcem po zagraniu z autu na strzał zdecydował się Dawid Zydroń, stojący przed bramkarzem Mariusz Zabiegała lekko trącił piłkę i ta wpadła do bramki. Ławka Borzęcina eksplodowała, wszak remis w takich okolicznościach smakuje jak zwycięstwo. Trzeci kolejny mecz bez porażki pozwala utrzymać ligową pozycję w tabeli. To dobry prognostyk, pod nieobecność Rafała Ciesielskiego (wyjazd za granicę) Borzęcin skorygował wreszcie poczynania ofensywne i w trzech ostatnich meczach zdobył 8 bramek inkasując 5 punktów.