herb Control Process Luxtorpeda
GRYF Borzęcin   Control Process Luxtorpeda

2016-12-19, 21:15

Borzęcin na ligowe zwycięstwo czekał aż pięć tygodni, co ważne trzy punkty zostały wywalczone na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek. Początek meczu nie był porywający, a po stracie gola sytuacja się komplikowała. Po zmianie stron przewagę zyskiwali przyjezdni, a kluczowym momentem okazała się ręka w polu karnym. Rzut karny pewnie wykonał Dawid Curyło i mieliśmy 1:1. Chwilę później na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Zydroń, a piłka rykoszetem wpadła do siatki. Prowadzenie podwyższył jeszcze wspomniany Curyło. Przy 3:1 Borzęcin miał kontrolę nad meczem, ale tylko chwilę. Znów niepotrzebne faule, w dodatku przy dwubramkowym prowadzeniu dały okazję przeciwnikowi do gola kontaktowego z przedłużonego rzutu karnego trafił Bartłomiej Kieroński. Ostatnie minuty borzęcinianie dograli już ostrożnie bez przewinienia, a doskonałych sytuacji strzeleckich na podwyższenie wyniku nie wykorzystał m.in. Paweł Knap. Cieszy więc wkład każdego zawodnika z osobna w zwycięstwo, które znacząco poprawia nastroje. Pozycja w tabeli może nie jest wysoka, ale przed nami druga runda i okazja na poprawienie punktowego dorobku.

4. Dawid Mularz
6. Dawid Zydroń bramka