Mistrz pokonany, zgarniamy 6 punktów !

• autor: futsalborzecin, 2018-12-03 15:47

8 kolejka (awansem) - Ekstraklasa TLF PS
GRYF Borzęcin
4:3 Lumaro Elbud
(R.Ciesielski, D.Curyło, 2x P.Knap)
Mecz zamykający ligową kolejkę, rozgrywany awansem (wyjazd Gryfu na Heiro Futsal Cup 14-16.12.2018r.) okazał się zaciętym widowiskiem. Kto nie został do końca, ma czego żałować. Były gole, kartki i kontrowersje. Lumaro rozpoczęło od prowadzenia, na które szybko odpowiedział Paweł Knap obsłużony przez Rafała Ciesielskiego. Mistrzowie po raz drugi objęli prowadzenie. Borzęcin ambitnie dążył do wyrównania, a na listę strzelców znów wpisał się "Pawełek". Najwyraźniej zaskoczył przeciwnika swoją dyspozycją strzelecką, bo przecież wszyscy liczyli m.in. na gole ofensywnych Ciesielskiego i Curyły. Po zmianie stron właśnie ci dwaj dali o sobie znać. Najpierw sprytnym strzałem popisał się "Cieśla", a chwilę później pojedynek oko w oko z bramkarzem wygrał "Myrland". Na tablicy 4:2 i konsternacja u rywali. Gryf dysponował liczną kadrą, co przełożyło się na wynik. Jednak sprawy w swoje "nogi" wziął Szymon Adamski, pięknym strzałem pokonał Mariusza Mucka. Zrobiło się nerwowo, w dodatku Lumarowcy mieli na swoim koncie 4 faule. Gryf szukał piątego przewinienia, rywal natomiast po zagraniu piłki z autu dał pretekst sędziemu by pokazał drugą żółtą kartkę Krystianowi Białkowi, za blokowanie rozegrania. Borzęcin zmuszony był więc końcowe 2 minuty bronić się, grając jednego mniej. Ta sztuka udała się, co w futsalu nie jest łatwe. Na 50 sec. przed końcem Gryf wprowadził brakującego zawodnika. Zmęczone już Lumaro nadal nie popełniło przewinienia wg sędziów, co więcej wycofali bramkarza szukając szansy przy grze w przewadze. Borzęcin ostatecznie obronił korzystny rezultat inkasując 3 punkty, a tym samym 6 punktów jednego wieczoru. Dzięki temu w ligowej tabeli GRYF wskakuje na pozycję wicelidera TLF.

herb Lumaro Elbud
GRYF Borzęcin   Lumaro Elbud