• autor: futsalborzecin, 2017-11-21 09:50

5 kolejka - Ekstraklasa TLF PS
GRYF Borzęcin 3:1 Grupa Azoty PROREM

(3x D.Curyło)
Trzecia drużyna poprzedniego sezonu musiała uznać wyższość futsalistów z Borzęcina. Wyżej notowany rywal dysponował optymalnym składem i przed meczem upatrywany był w roli faworyta. Wszystko zweryfikował jednak parkiet i momentami bezbłędna gra przyjezdnych. Pierwsza odsłona była tego dowodem. Wymienność pozycji i gra obronna nie pozwoliła na stratę gola. Wracający między słupki Mariusz Mucek nie tylko udanie interweniował ale precyzyjnie wznawiał grę dalekimi wyrzutami. Takie rozegrania to woda na młyn dla Dawida Curyło czy Mariusza Zabiegały. Ten pierwszy wyprowadził Borzęcin na prowadzenie w swoim stylu mając na plecach rywala zdołał skierować piłkę do bramki. PROREM ruszył do odrabiania strat, a gra się nieco zaostrzyła. Przeciwnicy skupiali się na komentowaniu orzeczeń sędziów, a Borzęcin konsekwentnie wykonywał założony plan. Dawid Curyło z zimną krwią mając przed sobą bramkarza posłał piłkę do siatki. Borzęcin prowadził już 2:0 i tak zakończyła się pierwsza odsłona. Napędzeni wynikiem borzęcinianie mieli kolejne okazje m.in. Łukasz Dziedzic czy Paweł Knap. Skutecznie bronił bramkarz mobilizując swoich kolegów do ofensywy. Przeciwnicy skrupulatnie zbierali faule, a GRYF poprzez swoją nieustępliwość dopuszczał się przewinień. Szansa na gola kontaktowego pojawiła się z przedłużonego rzutu karnego lecz Mariusz Mucek nie dał się pokonać. Grający z bagażem pięciu fauli Borzęcin wystrzegał się gry niezgodnej z przepisami, a na tablicy pozostawało jeszcze 5 minut. Doświadczony kapitan rywali Kamil Pawlak zagrał "pod faul" i mieliśmy po raz drugi rzut karny. Mariusz Mucek bronił jak w transie i po raz kolejny nie dał się pokonać ! PROREM dopiął jednak swego i po 26 minutach gry odbitą piłkę od obrońcy do siatki skierował Sebastian Zawrzykraj. Zrobiło się nerwowo, przeciwnik zwietrzył swoją szansę. GRYF opadał z sił mając w dyspozycji mniej graczy od Grupy Azoty. Kluczowym okazał się czas dla drużyny Borzęcina na niespełna dwie minuty przed końcem. Przy ławce Dawid Curyło powiedział: "Pawełek, zagraj mi z autu, ja to uderzę". Jak powiedział, tak zrobił. To był wieczór Myrlanda, który po podaniu piłki z ostrego kąta kolokwialnie mówiąc "zabił pająka" w okienku bramki. Wynik 3:1 dał chwilę oddechu, a ostatnia minuta nic już nie zmieniła. Najlepszy dotychczas mecz w wykonaniu naszej drużyny zakończony zasłużonym zwycięstwem, na które wszyscy skrzętnie zapracowali. Słowa uznania i powodzenia dla rywala, bo wspólnie stworzyliśmy futsalowe widowisko na wysokim poziomie. Już za tydzień kolejne ligowe emocje. Pojedynek z aktualnym mistrzem, liderem i niepokonanym jak dotąd Lumaro Elbud.