• autor: futsalborzecin, 2017-02-15 07:24

15 kolejka - Ekstraklasa TLF PS
GRYF Borzęcin 2:3 Grupa Azoty PROREM

(M.Zabiegała, R.Płachno)
Po dwudniowej rywalizacji w Limanowej Gryf Borzęcin przystąpił do meczu z trzecią drużyną ligi TLF. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze, od trafienia Mariusza Zabiegały. Po kilku minutach na indywidualną akcję zdecydował się Robert Płachno i było 2:0. Kolejny gol był na wyciągnięcie ręki, lecz pojedynek jeden na jeden z bramkarzem przegrał Krystian Białek. Przeciwnicy ruszyli do odrabiania strat i zdobyli kontaktowego gola. Jeszcze przed przerwą stan rywalizacji został wyrównany. Mecz po zmianie stron zaczął się praktycznie od nowa. Borzęcin prezentował się bardzo dobrze na tle wyżej notowanego przeciwnika. Przez dwie minuty grał też w przewadze jednego gracza po czerwonej kartce Artura Białego. Długo utrzymywał się wynik remisowy, aż do pewnego momentu. Wychodzący z akcją ofensywną Robert Płachno był nieprzepisowo zatrzymywany przez rywala, a sędzia nakazał grę dalej. Sytuacja miała miejsce przy stoliku sędziowskim, a decyzja wywołała zdumienie na trybunach. Po przejęciu piłki PROREM przeprowadził bramkową akcję obejmując prowadzenie 2:3. Protestów nie było końca, a Robert Płachno za interpretowanie decyzji otrzymał drugą żółtą kartkę. Borzęcin ostatnie minuty grał jednego gracza mniej, a mimo to Paweł Knap miał doskonałą sytuację na wyrównanie. Przeciwnicy w końcówce mogli podwyższyć wynik, nie potrafili jednak skierować piłki do pustej bramki. Jedna decyzja zaważyła na wyniku pociągając za sobą późniejsze konsekwencje. Zero punktów, wykluczenie Roberta Płachno i kontuzja Dawida Zydronia, który ofiarnie chciał utrzymać piłkę w boisku na ostatnie sekundy meczu.