Futsalima2017: Decydował rzut karny

• autor: futsalborzecin, 2017-02-13 08:05

GRYF Borzęcin zakończył zmagania 6 Otwartych Mistrzostw Limanowej w Futsalu na drugiej rundzie eliminacji, choć awans do ćwierćfinału był na wyciągnięcie ręki. Niewykorzystany przedłużony rzut karny na 3 sekundy przed zakończeniem ostatniego meczu grupowego pozbawił szans walki o puchary. W ubiegłym roku Borzęcin wywalczył w tym prestiżowym turnieju trzecie miejsce i apetyty na poprawienie wyniku były duże. Stawka rywali jak zawsze w Limanowej wymagająca. Drużyny m.in. z Krakowa, Nowego Sącza, Opola, Dukli, Będzina, Limanowej i okolicznych miejscowości. Ubytki kadrowe w szeregach Borzęcina były jednak widoczne porównując poprzedni turniej, szczególnie we frakcji ofensywnej (Rafał Ciesielski, Mariusz Zabiegała, Dawid Curyło). Nie przeszkodziło to jednak pozostałym zawodnikom rozgrywać bardzo dobre spotkania, z wyłączeniem meczu otwarcia. W sobotę młody zespół Tiki-Taka zaskoczył zespołową grą i zwyciężył 4:1. Zmiana taktyki i konsekwentna gra pozwoliła zdobyć punkt (0:0) z dobrze znanym Wirexem Będzin, który jak się później okazało dotarł do finału. Mecz o awans z Grupy D borzęcinianie rozgrywali z miejscowym Palacz Team. Bramki z rzutów karnych Mariusza Mucka i Dawida Mularza dały przepustkę do niedzielnych eliminacji. Kolejnego dnia w Grupie 1 czekała już Fundacja Nowe Centrum Kraków. Zagraniczny zespół złożony z włosko-portugalsko-hiszpańskich zawodników rozgrywał wyrównane spotkanie, choć to Borzęcin stwarzał groźniejsze sytuacje. Rzut wolny pozwolił jednak rywalowi na objęcie prowadzenia 1:0, którego zagraniczni rywale już nie oddali. Tylko zwycięstwo w ostatnim meczu z zespołem Markam Kasinka Mała dawało awans. Gryf przegrywał już 0:2, zdołał jednak odwrócić losy meczu po trafieniach Dawida Zydronia i Roberta Płachno. Na 3 sekundy przed końcem Borzęcin miał przedłużony rzut karny, do którego podszedł bramkarz Mariusz Mucek. Gol dawał awans do ćwierćfinału. Goalkeeper przeciwnika obronił jednak soczyste uderzenie i Borzęcin przedwcześnie musiał pożegnać się z turniejem. WYNIKI TURNIEJU, GALERIA ZDJĘĆ.
W rozwinięciu relacja z Turnieju FUTSALIMA 2017.

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA
W dniu dzisiejszym zakończyła się VI edycja Turnieju "Futsalima Elektrical 2017". Tytuł obroniła limanowska ekipa FB Wojtas, która w całym turnieju nie przegrała żadnego meczu, a w finale pokonała waleczny zespół Wirex Będzin. W meczu o 3 miejsce Panda Team pokonała zespół Fundacja Nowe Centrum z Krakowa.

FB Wojtas - I Miejsce

Wirex Będzin - II miejsce

Jose Fernandes (Fundacja Nowe Centrum) -
MVP Futsalima 2017

MVP Turnieju:
JOSE FERNANDES

(Fundacja Nowe Centrum Kraków)
Król strzelców :
ARTUR MISTARZ (Promil Wiśniowa)

– 10 bramek
Najlepszy bramkarz:
MARIUSZ PAŁKA (FB Wojtas)

Wyniki końcowe:
1m. FB WOJTAS
2m. WIREX BĘDZIN
3m. PANDA TEAM
4m. FUNDACJA NOWE CENTRUM
5m. TIKI – TAKA
6m. MARKAM KASINKA MAŁA
7m. PROMIL WIŚNIOWA
8m. KAMEX TRZETRZEWINA

Artur Mistarz (Promil Wiśniowa) - strzelec

Mariusz Pałka - FB Wojtas - bramkarz turnieju

Serdecznie dziękuję wszystkim ekipom za udział w tegorocznej "Futsalimie Elektrical" i zapraszam za rok. Dziękuję całemu sztabowi organizacyjnemu Turnieju:
Tomaszowi Sebastjańskiemu, Markowi Musiałowi, dr Arturowi Bielakowi, sędziom: Andrzejowi Biskupowi, Bartkowi Sochackiemu, Januszowi Wronie oraz Mateuszowi Mól.

Dziękuję serdecznie za wsparcie Futsalimy firmom :
"Elektrical" P. Dariusz Mrożek oraz "Indeco" P. Piotr Wilczek.

6 kolejka - GRYF Borzęcin 3:4 Lumaro Elbud