Zwycięstwo na zakończenie sezonu

22 kolejka Pawłowski Sport Tarnowskiej Ligi Futsalu
AFT MPEC 1:4 GRYF Borzęcin

(3x R.Ciesielski, M.Zabiegała)
Chciało by się powiedzieć, stary dobry Gryf. Mowa o zestawieniu w ofensywie, które po raz pierwszy w tym sezonie było optymalne. Pod nieobecność obrońców Roberta Płachno i Krystiana Białka druga linia była zachwiana, ale stabilna. Mecz otworzył Rafał Ciesielski wykorzystując prostopadłe podanie pewnie pokonał Rafała Piszczka. Pod koniec pierwszej części meczu Borzęcin nieco spuścił z tonu. Akademia obiła słupek Mariusza Mucka, a chwilę później Dawid Curyło faulował w polu karnym. Rzut karny na gola zamienił Marcin Tubek. Po zmianie stron GRYF wrócił do wyjściowego zestawienia i chwilę później Mariusz Zabiegała dopełnił formalności pakując piłkę między słupki po wcześniejszej interwencji goalkeepera. To pierwszy gol po kontuzji, który ucieszył strzelca i kolegów. Akademia ruszyła do odrabiania strat, a ich ataki skrupulatnie były zatrzymywane. Borzęcin podwyższył prowadzenie na 1:3 za sprawą Ciesielskiego. Ten sam zawodnik chwilę później ustrzeli hattricka bramką rzadkiej urody. Przerzucił futsalówkę nad obrońcą i z pierwszej piłki potężnym strzałem potwierdził swoją formę i przypieczętował pewne zwycięstwo Borzęcina. Duet Ciesielski-Zabiegała przy wsparciu pozostałych zawodników przypomniał o swojej grze z poprzedniej kampanii, kiedy to łącznie zdobyli aż 37 goli. Szkoda więc, że futsalowy sezon 2015/2016 właśnie się zakończył. Trzy punkty dały awans w tabeli kosztem AFT MPEC, którą Borzęcin wyprzedza lepszym bilansem bezpośrednich spotkań. GRYF Borzęcin kończy rozgrywki Pierwszej Tarnowskiej Ligi Futsalu na 8 miejscu.
Galeria Zdjęć - 22 kolejka TLF PS 2015/2016.

AFT MPEC

Marcin Tubek

Gryf Borzęcin

Rafał Ciesielski